2021 TYT Sınavına Hazırlananlar için En İyi TYT Kitabı Önerileri

Sınava hazırlanan öğrencilerin en çok zorlandığı konulardan bir tanesi, kitap seçimidir. Öğrenciler bu süreçte arkadaşlarından, okul, kurs ve dersanelerdeki öğretmenlerinden, kitap-kırtasiyecilerden ve kendilerine fayda sağlayacak daha birçok kişiden bilgi ve tavsiye alırlar.

Her öğrenci, “en iyi TYT kitapları nerede?”, “en iyi AYT kitapları nerede?”, “en iyi üniversite sınavına hazırlık kitapları nerede?”, “en iyi LGS sınavına hazırlık kitapları nerede?” diye sorar.

Bu süreçte yorucu bir araştırma sürecinde bulunurlar.

TYT sorularının dağılımı genelde 9 ve 10.sınıf konularına göre hazırlanıyor. Türkçe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, geometri, tarih, coğrafya, paragraf ve problemler konularındaki sorularla ilgili birçok kitap mevcuttur.

Üniversite hayali kuran her öğrenci, bu süreçte planlı bir çalışma ve doğru kaynak kitap kullanımı ile başarıya ulaşıyor. Öğrenciler kadar ailelerin de yoğun bir emek sarfettiği bu süreçte öğrenci, bir filmde bahsedildiği gibi “yoğunluk, kan ve gözyaşı” dökeceği günler ve geceler takip ederek sonuca ulaşabilir.

Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez!

Bu sürece hazırlanan öğrenciler, en başta uykusuz geceler geçirmeyi göze almaları gerekir. Uykusuz gecelerin sabahına ererken yanlarında soru bankalarının ve test kitaplarının, deneme kitapçıklarının olduğunu görürler. 2021 TYT ve AYT sınavına girecek olan binlerce öğrenci de aynı şekilde sınava hazırlanmaya devam ediyor.

Başarılı Kitap olarak, kurslarda ve okullarda öğrencilerin en çok kullanmakta olduğu TYT kitaplarını sizler için biraraya getirdik…

 

11.Mart.2021 - Perşembe